Kalkulačka tapet

Při výpočtu spotřeby nestačí jednoduše spočítat velikost tapetované plochy jako u malování, jelikož je dán evropský rozměr role 10,05 m x 0,53 m, takže při normální výšce místnosti vycházejí většinou jen tři pruhy. Vzorované tapety často mají raport, který představuje prostřih navíc.

Podle druhu raportu můžeme zařadit prostřih více či méně do kalkulace výpočtu. Tapety bez sesazování vzoru se lepí bez ohledu na vzor a stříhají se jednoduše plynule. Nevzniká tak prakticky žádný odpad. Při přímém sesazování se vzory na všech pruzích prokládají ve stejné výšce. Pruhy se při stříhání udržují vzájemně tak, aby motivy ležely na sobě. Prostřih je přinejmenším u malého raportu relativně malý. Pokud se má lepit s přesazením, vzniká mezi pruhy posunutí vzoru, toto posunutí se udává společně s raportem na etiketě na roli. Údaj 64/32 tak znamená opakování vzoru po 64 cm a posunutí motivu mezi levým a pravým krajem tapety 32 cm. Maximální prostřih může být tedy v krajním případě tak velký jako raport.

Pokud má místnost výklenky, šikmé stěny nebo arkýře, musí se takové detaily do výpočtu dodatečně zahrnout.Plochy oken a dveří se neodečítají, ale připočítávají, analogicky podle metody, kterou předepisuje VOB pro rozpočet malířských prací.

Pomocí naší kalkulačky si můžete spočítat potřebné role pro Vaší práci:

Tapeta Místnost
Šíře role: (cm) Výška stěny: (cm)
Návin role: (cm) Šířka stěny: (cm)
Prostřih: (cm)
vypočítej
Potřeba rolí tapet:

© 2009 - 2024 PAPITUTU | Ochrana osobních údajů | Cookies

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Více informací >