Puncovní značky

Jsem registrovaná u Puncovního úřadu jako výrobce a prodejce pod registračním číslem 10113. Za původ a pravost svého zboží ručím.

Státní puncovní značky

Puncovní značku dává na šperk puncovní úřad. Punc označuje, o jaký kov jde a v jaké ryzosti. Puncovní značka je tedy zárukou za deklarovaný drahý kov.

Puncovní značky

Značky konvence

Značka se používá u šperků dovážených ze zemí, jejichž vlastní puncovní značky Česko uznává. V podstatě zastupuje nebo doplňuje českou puncovní značku a potvrzuje druh a ryzost drahého kovu.

Značky konvence

ŠPERKY BEZ PUNCU

Ne všechny šperky z drahých kovů musí puncovní značku mít. Značky se šperkům dávají až od určité hmotnosti a pro každý kov a každou zemi jsou tyto limity jiné. V ČR se řídíme Zákonem o puncovnictví a zkoušení drahých kovů (puncovní zákon), 539/1992 Sb. a vyhláškou č. 363/2003 Sb., kterou se provádí puncovní zákon. Puncovní povinnost stanoví § 12 této vyhlášky​. V Česku nemusí mít puncovní značku zlato a platina do 0,5 g a stříbro do 3,5 g. Takové šperky puncovní úřad nemusí kontrolovat a označovat puncem. Každý šperk ale musí mít ryzostní značku a značku výrobce, abyste znali kvalitu kovu a původ šperku.

© 2009 - 2024 PAPITUTU | Ochrana osobních údajů | Cookies

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Více informací >